Woda dla dzieci i niemowląt

Aby organizm dziecka mógł prawidłowo funkcjonować i rozwijać się, potrzebuje odpowiedniej ilości wody każdego dnia. By mieć pewność, że nie będzie odwodnione, należy codziennie podawać mu ok. 100 ml wody na każdy kilogram masy ciała. Ilość ta powinna zostać zwiększona zarówno podczas upałów, jak i choroby dziecka.
Należy jednak pamiętać, aby była to odpowiednia woda bezpieczna nawet dla dzieci, np. woda źródlana.

Przy wyborze wody zawsze trzeba kierować się jej właściwościami. Woda, mimo iż sama nie posiada wartości odżywczych, jest niezbędna dla organizmu, gdyż wszelkie składniki odżywcze pobierane z pokarmów wchłaniane są i transportowane z jej udziałem. Krystalicznie czysta, niskosodowa i niskozmineralizowana woda dla dzieci spełnia szereg istotnych funkcji. Przede wszystkim jest materiałem budulcowym tkanek i narządów takich, jak płuca, nerki, serce, wątroba, a nawet mózg. Reguluje również temperaturę ciała i ciśnienie tętnicze oraz wzmaga naturalne procesy odpornościowe.
Będąc rodzicem należy uświadamiać swoim dzieciom, że to woda jest najbardziej odpowiednim dla nich płynem.
Jaka powinna być woda dla dzieci, aby doskonale spełniała swoją rolę? Czysta, niegazowana, o niskim stopniu mineralizacji.

Co to właściwie oznacza?
Niskozmineralizowane wody to takie, które w 1 litrze zawierają poniżej 500mg rozpuszczonych składników mineralnych. Zbyt duża ilość rozpuszczonych składników mineralnych nie jest korzystna dla niemowląt i małych dzieci, gdyż stanowi za duże obciążenie dla nerek oraz układu pokarmowego. Dlatego też najlepsza woda dla dzieci to pochodząca z podziemnych źródeł woda źródlana lub mineralna o niskim stopniu mineralizacji, jak np. Żywiec Zdrój.

Woda dla dzieci może być wykorzystywana również do przygotowywania posiłków (kaszek, zupek, deserów) dla maluszka. Proces gotowania bowiem nie zmienia jej właściwości, przez co nie traci ona na swej jakości. Pamiętajcie, że także od tego, co pije Wasze dziecko, zależy jego zdrowie. Warto więc wybrać dobrą wodę. Polecana przez Instytut Matki i Dziecka źródlana woda Żywiec Zdrój jest bardzo dobrym wyborem.